Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

  19.05.2010
  299
  Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

  Migren toplumda sık rastlanılan bir rahatsızlıktır. Bilhassa şiddetli atakları ile bilinen migren kişinin günlük hayat kalitesini epey düşürmektedir. Migren rahatsızlığından şikayetçi olan bireyler bilhassa migrene karşı bitkisel tahlil tekliflerinin araştırmalarını yapmaktadırlar. Pekala, migrene ne âlâ gelir? nasıl geçer? Migren ağrısı ve atağına güzel gelen şeyler ve konutta yapılacaklar nelerdir? İşte migrene yönelik bitkisel tahliller. Migren hastalığından şikayetçiyseniz bitkisel tahlil tekliflerini tercih ederek migren ataklarını engelleyebilirsiniz. Migren gündelik yaşantınızı kıymetli ölçüde etkileyen önemli bir ağrı oluşturan rahatsızlıktır.

  Migrene ne düzgün gelir?
  Eğer migren şikayetleri yaşıyorsanız kesinlikle bol su tüketmeniz gerekmektedir. Su sirkülasyon sistemini düzenler ve beyne giden damarlara pak kan pompalanmasını sağlar.

  Su Tüketimi Migren bedendeki susuzluğa bağlı olarak gelişebilmektedir. Uzun mühlet susuz kaldıysanız migren atakları seyredecektir. Münasebetiyle bol bol su içerek migreninizi geçirebilirsiniz. Migren dehidrasyon kaybından ötürü ortaya çıkmaktadır. Su içerek dehidrasyon düzeyinizi dengeleyebilirsiniz.
  Soğuk Uygulaması Migren sancılarına karşı soğuk uygulaması yaparak migren sancılarını önleyebilirsiniz. Soğuk migren sancılarını uyuşturacaktır ve ağrı hissetmenizi kesecektir. Migren ağrılarına yeterli gelmesi için başınıza bez aracılığı ile buz uygulaması yapabilir ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Buz uygulamasını 20 dakika uygulayarak migren ağrılarınızı dindirebilirsiniz.

  Veba Otu Kürü Baş ağrınızı geçirmek için yapacağınız bir öteki bitkisel uygulaması ise veba otu kürüdür. Veba otu kürü petasin bakımından epey güçlü bir besindir. Böylelikle ağrılarınız hafifler. Veba otu kürünü toz halinde tüketebilir yahut bir bardak suda kaynatarak da tüketebilirsiniz.
  Fesleğen Yağı Fesleğen yağı da migren için epeyce düzgün bir bitkisel tahlildir. Şayet migren ataklarınız arttıysa bu günlük yaşantınızı epeyce etkileyecektir. Fesleğen yağının pek çok yararı bulunmaktadır. Bilhassa fesleğen yağı gerilimi azalttığı üzere migren hastalığına da düzgün gelmektedir. Fesleğen yağını migren atağınız kelam konusu olduğu vakit koklayabilirsiniz. Fesleğen yağı ile başınıza masaj da yapabilirsiniz. 15-20 dakika süre boyunca ağrıyan yerinize fesleğen yağı ile birlikte masaj uygulayarak migren ağrılarınızı azaltabilirsiniz.

  Nasıl geçer?
  Migren ağrılarını tetikleyici nedenlerden uzak durmanız epeyce kıymetlidir.

  Stressiz Ömür Bilhassa gerilimli bir hayat yaşıyorsanız migren ataklarınız tetiklenecektir. Hasebiyle stresten uzak bir hayat stili benimsemeniz migren ataklarını hissetmemeniz açısından kıymetlidir. Makûs alışkanlıklarınızdan da uzak durmalısınız. Şayet sigara içiyorsanız sigarayı bırakarak işe başlayabilirsiniz. Sigara migren ataklarını arttırmaktadır. Sigarasız bir hayat usulü benimseyerek migren ağrılarınızı geçirebilirsiniz.
  Lavanta Buharı Lavanta buharı kullanarak da migren sancılarınızı geçirebilirsiniz. Lavanta buharı bilhassa migren ağrılarını hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Kaynamış suyun içine 5-6 damla lavantayı koyarak buharını içinize çekebilirsiniz. Lavanta buharını 15 dakika boyunca solumak migren ağrılarını geçirir. Lavanta buharını baş ağrılarını hafifletmek için çabucak kullanabilirsiniz.

  Gümüşdüğme Bitki Kürü Migren sancılarınızı hafifletmek için gümüşdüğme bitki kürünü de kullanabilirsiniz. Bilhassa migren ağrıları doyumsuz bir ağrı hissiyatı yaratır. Hasebiyle gümüşdüğme bitki kürünü uygulayarak migren ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Gümüşdüğme bitki kürü migren ataklarında kullanılan en kıymetli bitkilerden biridir.
  Gümüşdüğme bitki kürünü günlük 250 miligram olarak tüketebilirsiniz. Her migren ağrınız için kullanabileceğiniz gümüşdüğme bitki kürü çay yahut yapraklarla birlikte tüketebilirsiniz. Gümüşdüğme bitkisinde partenolid hususu bulunmaktadır. Bundan ötürü beyne giden kanların en düzgün biçimde gitmesini sağlar. Partenolid beyni besler ve beyin sıhhati açısından değerlidir. Migren ataklarını kesen partenolid unsuru tüketilmesi önerilmektedir. Gümüşdüğme bitkisini direkt olarak da yiyebilirsiniz. Bu biçimde de tüketerek migren ağrılarınızı anında geçebilirsiniz.

  Migren ağrısı ve atağına yeterli gelen şeyler ve meskende yapılacaklar
  Muz Kürü Konutta migren ataklarınızı geçirebilecek doğal besinler mevcuttur. Hasebiyle bu bitkisel kürleri tercih ederek migren ataklarınızı ve migren ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Muz yiyerek migren ağrınızı giderebilirsiniz. Muz içerdiği besin bedelleri sayesinde migren ağrılarınızı hafifletir. Migreni geçirmek için ayrıyeten muz kürü de yapabilirsiniz. Muz kürü ya da muzu lapa biçiminde yaparak da tüketebilirsiniz. Muz suyu içerek de tekrar birebir halde migren ağrılarınızı giderebilirsiniz. Konutta muz püresi yaparak kolaylıkla migren ataklarınızı dindirebilirsiniz.

  Aloevera Bitkisi Mucizevi bitkilerden biri olan aloevera bitkisi birebir vakitte migren ataklarına da uygun gelmektedir. Şayet ağır bir halde migren atağı yaşıyorsanız aloevera bitkisini tercih ederek migren ağrılarınızı dindirebilirsiniz. Aloevera içermiş olduğu varlıklı besin pahaları ile baş ağrılarınızı geçirmektedir. Meskende de aloevera bitkisi bulundurarak migren ataklarına karşı kürler uygulayabilirsiniz. Ayrıyeten aloevera bitkisi yağını da çıkararak başınıza masaj yapabilirsiniz. Bu biçimde migren ataklarına karşı güzel bir bitkisel sistemi seçmiş olacaksınız.
  Chia Tohumu Migren ataklarına uygun gelen bir başka bitkisel tahlil ise chia tohumudur. Chia tohumu tarihten beri gelen migren ataklarına kullanılmış bir bitkidir. Uzman hekimler tarafından önerilen chia tohumunu kaynatarak tüketebilirsiniz. Chia tohumunu aktarlardan temin edebilirsiniz. Büsbütün doğal bir formül olan chia tohumu ile kısa müddette migren ataklarınızı kesebilirsiniz.

  Zerdeçal Zerdeçal her sıkıntıya deva olan bir bitkisel sistem olarak biliniyor. Bitkisel formüllerden biri olan zerdeçal birebir vakitte migren tedavisi ve migren ağrılarını dindirmek için de kullanılmaktadır. Zerdeçal insan sıhhatine epeyce faydalı bir besin kaynağıdır. Münasebetiyle kan damarları ortasında ki basıncı engelleyen zerdeçal ile birlikte migren ataklarını kesebilirsiniz. Migren ataklarına karşı zerdeçal doğal formülünü kullanarak uzun vadeli sonuçlar da alabilirsiniz. Zerdeçal tıpkı vakitte gün içerisinde uygulayabileceğiniz ve epeyce kolay tüketilmesi olan bir besin kaynağıdır. Zerdeçal kaynatılarak içilebilir.
  Eğer sizler de migren atakları çekiyorsanız bu ağrıları meskeninizde uygulayabileceğiniz bu bitkisel sistemleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.