Adobe Illustrator Nedir?

  06.03.2014
  489
  Adobe Illustrator Nedir?

  Illustrator vektör tabanlı dediğimiz bir çizim ve tasarım programı olup, bu programı uzantıları AI, SVG, EPS ve PDF ile Gelişmiş vektörel çizge çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator, günümüzde birçok alanda kullanılan illustrator kullanım alanın yaygın olduğu sektör reklam ve baskı ajanslarıdır.
  Illustrator Bir Vektörel Çizim Uygulamasıdır
  Programın bilhassa grafikerlere yahut grafik tasarım öğrenmek isteyenlere çok büyük bir kolaylık sağladığı üzere adobe’nin geliştiriciliği sayesinde photoshop’un bir çok özelliğini bünyesinde bulundurmaktadır. En kıymetli özelliği ise vektör tabanlı olması yanında bir öbür grafik programı olan photoshop’un efektleri ve özelliklerini kullanıcılara sunmasıdır. Bunun yanı sıra vektörel tabanlı çizimlerin değerli olmasının en büyük nedeni Büyük boyutlu baskı işlerinde yahut çizim yapmak isteyenler için geliştirilmiş bir program olmasıdır.
  Illustrator Arayüzü Nasıldır? Illustrator Eğitimi

  llustrator bir çok program üzere kullanıcısına büyük imkan sunar. Bunların başında çalışma alanın ve sayfa yapısının alternatif vektörel programlara nazaran daha kolay olmasıdır. Illustratorun piyasada bir çok rakibi var. Bunlardan biri ise tekrar isminden sıkça kelam ettiren Corel Draw programıdır. Illustrator üzere çoklukla çizim yapmak için kullanılan bir program diyebiliriz.
  Illustrator logo, el ilanı, katalog, broşür yapma talihine sahip olduğunuz üzere web tasarımı yaratma imkanı da sağlayan çok kıymetli ve ender bir programdır. Illustrator sayesinde çizimlerimizi kolaylık ve rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu makale serisinde çizim ve tasarım yapabilmeyi ve Illustrator programını kullanabilmeyi öğreneceğiz.
  Udemmy üzerinden Illustrator 2021 Fiyatsız Eğitim ya da eğitim veren hocalara ulaşabilirsiniz. Sitemizde bundan sonra ki zamanlarda grafik tasarım üzerine de çeşitli eğitim içerikleri paylaşacağız. Sizde merak ettiğiniz ve sitemizde yer almasını istediğiniz hususları lütfen yorumlar kısmında bizimle bildirin. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.