iPhone ve Batarya Sağlığı

  14.08.2015
  305
  iPhone ve Batarya Sağlığı

  iPhone’larda batarya sağlığı nasıl kontrol edilir
  iPhone bataryanızın değişim zamanı gelmiş olabilir. İşte iPhone’larda pil sağlığını denetlemenin kısa yolu.
  Ani bir şekilde kapanıyor mu veya iPhone’unuzun size bir gün yeticek kadar şarjının yetmemesinden mi rahatsızsınız?
  Eğer birkaç senedir aynı mobil cihazı kullanıyorsanız, bunun sebebi hasar görmüş bir batarya olabilir ve değişim gerekebilir.
  Pilinizi değiştirmenin çözüm olup olmadığını öğrenmek için iPhone’unuzun pil kapasitesini ve performansını kontrol etmenizde fayda var.
  iPhone bataryaları nasıl çalışır
  Bütün şarj edilebilen pillerin kullanım ömrü sınırlıdır ve sonunda bataryalar eskidikçe, şarj sürelerinde azalma yaşanacaktır.
  Apple, 600 şarj döngüsünden sonra iPhone pillerinin kapasite kaybına uğrayacağını söylüyor. Apple’a göre 600 şarj döngüsünden sonra orijinal bataryaların kapasitesi yüzde 70’e kadar düşebiliyor.
  iPhone, kullanıcılara iPhone’larının şarj sayısını açıkça göstermez. iPhone’unuzun mevcut döngü sayısını basit bir şekilde görmenizi sağlayan bir yol var.
  Peki ya batarya sağlığı nasıl kontrol edilir?


  İlk olarak Ayarlar → Pil → Pil Sağlığı seçeneğine gidin.
  iPhone’unuz 600 şarj döngüsüne ulaştıysa ,iPhone’unuzun pilinin değiştirilmesi gerekir ve burada “ Pilinizin sağlığı önemli ölçüde azaldı” yazan bir bildirim ile karşılabilirsiniz.
  iPhone’da batarya nasıl değiştirilir?
  iPhone’unuzun bataryasını değiştirmenin en iyi yolu, Apple’ın bunu kendi servislerinde yapmasıdır. Yedek batarya için yüksek bir ücret ödemeden önce, iPhone’unuzun hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun için seri numaranızı girerek servis ve destek kapsamınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.

  Duruma göre görevli insanlar, mobil cihazınızı Apple Onarım Merkezi’ne gönderebilir. Bu durumda, telefonunuzu teslim alma süreniz 14 güne kadar uzayabilir.
  Teknisyen iPhone’unuza baktıktan sonra onarım veya değiştirme işlemlerinin toplam ücretini söyleyecektir. Bazı örneklerde onarım, garanti veya tüketici koruma yasaları kapsamında olur.
  Tamamen yeni bir iPhone mu almalısınız
  Genelde iPhone’unuzu onarmak, yeni bir iPhone almaktan daha iyi ve ucuz bir tercihtir.
  Aynı zamanda, cihazınız dört yıldan uzun süredir sizinleyse ve artık sorun ortaya çıkmaya başlamışsa, batarya değişimi iPhone’unuzun performansını biraz artırır, fakat zamanla işler daha da kötü olabilir.
  Böyle bir durumda, pil değiştirmek yerine yeni bir mobil cihaz almak daha mantıklı olacaktır.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.