Geçmişten Bugüne Survivor Şampiyonları

  02.09.2018
  327
  Geçmişten Bugüne Survivor Şampiyonları

  10 yıldır ilgiyle takip edilen Survivor’da yalnızca bir kere bayan yarışmacı şampiyon oldu. Bir isim ise iki defa şampiyon olmayı başardı. İşte geçmişten bugüne Survivor şampiyonları

  1- 2005 – Uğur Pektaş
  2- 1979 doğumlu Uğur Pektaş, Survivor Türkiye müsabakasını kazandıktan çabucak sonra başladığı oyunculuk mesleğine devam ediyor.
  3- 2006 – Derya Durmuşlar
  Türk ve Yunan yarışmacılar ortasında düzenlenen Survivor: Türkiye-Yunanistan müsabakasını kazanan Derya Durmuşlar, 2011 yılında Gelibolu yolu üstünde üç tekerlekli, motosikletiyle yoldan çıkarak trafik levhasına çarparak 50 yaşında Durmuşlar hayatını kaybetti.
  4- 2007 – Taner Özdeş
  Survivor: Aslanlar Kanaryalar döneminin şampiyonu olan Taner, müsabakayı kazandıktan sonra gündeme gelmedi.
  5- 2010 – Merve Oflaz

  Survivor Türkiye yarış tarihinin tek bayan şampiyonu olan Merve Oflaz, bu muvaffakiyetinden sonra ismini geniş kitlelere duyurdu. Süper Yüzyıl, Kalbim 4 Mevsim, Hoş Köylü, Kertenkele ve Rengarenk üzere birçok dizide rol aldı.
  6- 2011 – Derya Büyükuncu
  Toplamda 6 defa Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil eden Derya Büyükuncu, en çok konuşulan Survivor yarışlarından birinin galibi olarak farklı biçimde de Türkiye’nin gündeminde yer aldı. Nihat Doğan, Pascal Nouma ve Asena üzere isimlerle adada kuvvetli bir yarışa giren Büyükuncu, yarış sonrasında da kazandığı mükafatı bağış yapacağını açıklamıştı.
  7- 2012 – Nihat Altınkaya
  Özellikle Yaprak Dökümü dizisiyle yıldızı parlayan Nihat Altınkaya, 2012 yılında katıldığı Survivor müsabakasını kazandıktan sonra ise oyunculuk mesleğini sürdürmeye devam etti. Evli ve iki kız babası olan Altınkaya şu sıralar Star TV ekranlarında başlayan yeni dizi Kelam’da Yarbay Fazilet karakterine hayat veriyor.
  8- 2013 – Hilmi Cem İntepe
  Latin danslar üzerine başarılı bir geçmişi olan Hilmi Cem İntepe, ortağı olduğu dans okulunda eğitmenlik yapıyordu. Survivor’a katılan ve zaferle tamamlayan İntepe, yarıştan sonra evvel Harika Yüzyıl’da kısa bir mühlet yer aldı sonra da Çalıkuşu dizisine transfer oldu. İntepe, mesleğine oyuncu olarak devam ediyor.
  9- 2014 – Turabi Çamkıran – 2015 Survivor All Star – Turabi Çamkıran
  Üniversite yıllarından beri Break dans yapan Turabi, Tayland’a gidip Muay Thai dövüş sporunun eğitimini aldıktan sonra bir zaman daha kafes dövüşçüsü olarak hayatını devam ettirdi. Turabi, 2014 yılında düzenlenen Survivor ve 2015 yılında Survivor All Star’ı da kazanarak büyük bir muvaffakiyet ve fan kitlesi elde etti.
  10- 2016 – Çağan Atakan Arslan

  Son Survivor şampiyonu olan Atakan Arslan, 2017 Şubat ayında Serap Korkmaz ile nikah kıyıp düğün yaptı. Arslan mesleğinin birinci ve ilk dizisi olan projesi Kelam’da Geveze karakterine hayat verdi.
  11- Survivor 2017’ye gönüllüler kadrosundan katılan Ogeday Girişken, gösterdiği performansla yarışta isminden çok büyük kelam ettirdi. Survivor’da Adem ile birlikte Kıbrıs finaline giden bu iki yarışmacıdıdan Ogeday Girişken şampiyon oldu.
  12- 2018 – Adem Kılıçcı
  “Çok heyecanlıyım. Sahiden bu öykü şu anda tamamlandı. Bu kıssayı tamamlayan herkesten Allah razı olsun. Bu şampiyonluk çok kıymetliydi. Bu şampiyonluğu bizimle birlikte zahmet çeken ve hayatını kaybeden Alper kardeşimize armağan ediyorum. Bunu ben değil sevenlerim başardı.”
  13- 2019 – Yusuf Karakaya

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.