Udemy Nedir?

  10.10.2018
  338
  Udemy Nedir?

  Udemy, farklı kategorilerde kurslar alabileceğiniz bir uygulamadır. Epey geniş kapsamlı bir kurs kategorisine sahip olan Udemy’de Ferdî Gelişim Kursları, Yazılım, İşletme, Finans, Sıhhat, Dijital, Pazarlama, Müzik, Akademik Dersler, Lisan Tahsili ve daha pek çok alanda kendinizi geliştirmeniz mümkündür.
  İnternetin hayatımızdaki yeri her geçen gün artarken, bu tıp uygulamalar ile vakti avantajınıza çevirebilirsiniz. Bilgi çağında yaşıyor olmamız ve en pahalı şeyin artık bilgiye ulaşmak olması, ömür halimizle birlikte bilgi edinme yollarımızı da değiştiriyor.
  Özellikle 2020 yılında yaşanan pandemi hasebiyle konutta geçirilen vaktin artması ve bu vaktin yanlışsız kullanılabilmesi için formüller aranması, Udemy üzere uygulamaların daha çok ilgi görmesine yol açmıştır. Udemy, kurs odaklı bir sisteme dayanır. Burada kurs vermek ve almak isteyenler bir ortaya getirilir ve her iki taraf açısından da olumlu sonuçlar elde edilir.

  Udemy Nasıl Kullanılır?

  Udemy kullanmanın iki yolu vardır: Bunlardan birincisi, kendinize güvendiğiniz ve uzman olduğunuz bir bahiste eğitmen olarak para kazanmaktır.
  Udemy’den kurs satın alıp izlemek için öncelikle Udemy’e üyelik açmanız gerekir. Kayıt sistemine Google, Facebook yahut e-posta adresiniz üzerinden giriş yapabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra ana sayfada öne çıkanlar, arama simgesi, kurslarım, istek listesi üzere seçeneklerle karşılaşırsınız.
  İsterseniz öncelikle öne çıkanlar kategorisini inceleyerek, tanınan ve çok satılan ve beğenilen kurslara göz atabilirsiniz. Daha sonra size uygun kurs seçenekleri için kategoriler ortasından seçim yapabilir yahut arama kutucuğu aracılığı ile istediğiniz kursu bulabilirsiniz. Satın aldığınız kurslara “Kurslarım” sekmesinden ulaşabilirsiniz.
  Udemy’de kurs seçimi yaparken birtakım kursların önizleme görüntülerinden yararlanabilir, kursların puan ve öğrenci sayılarına nazaran kıymetlendirme yapabilirsiniz. Ayrıyeten vakit zaman kurslarda kampanya yapan Udemy’nin fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
  Udemy’de eğitmen olmak için bir e-posta adresine, fiyatlı bir kurs oluşturmak için PayPal yahut Payoneer hesabına gereksiniminiz vardır. Udemy kaydol sekmesinden kaydınızı oluşturduktan sonra “Udemy’de Eğitim Verin” sekmesine tıklayın. Akabinde “Eğitmen Olun” sekmesine tıklayarak, eğitmenlik ve eğitim vereceğiniz alan ile ilgili soruları yanıtlayın. Ekranda görünen talimatları izleyerek “Eğitmen Denetim Paneli”ne ulaşın. Burada eğitmen profilinizi oluşturun. Udemy platformunda kursunuzu satışa sunmak istiyorsanız “Üst Seviye Eğitmen Olma” evrelerini izleyin.
  Udemy Sertifika Veriyor mu?
  Udemy kurslarını başarıyla tamamladıktan sonra size “Udemy Kurs Bitirme Sertifikası” verilecektir. Kurslar tamamlandıktan sonra rastgele bir imtihana gerek kalmadan, sertifikalarınızı pdf biçiminde indirebilirsiniz. Sertifikaların geçerli olduğu bir platform olmamakla birlikte CV’lerinizde uzmanlık alanlarınızdan bahsetmek ve anlatmak için bu sertifikalara yer verebilirsiniz ve insanlara ulaştırabilirsiniz.
  Udemy Muteber mi?
  Udemy, güvenlik tedbirleri bakımında emniyetli bir sitedir. Dünya çapında bilinen ve son derece faydalı bir platform olması, milyonlarca organik kullanıcısının bulunması ve güvenilirlik konusunda hiç bir sorun yaşanmaması, Udemy güvenirliğini en üst düzeyde etkileyen noktalardır.
  Udemy’nin Avantajları Nelerdir?
  • Udemy, bulunduğunuz yerden istediğiniz eğitimleri kolay kolay almanızı sağlar.
  • Mobil takviyeli bir uygulama olması, bilgisayar dışında tablet ve telefonlarla da ders takibi yapmanıza imkan tanır.
  • Uyguladığı kampanyalar ile kaliteli kursları uygun fiyatlara almanızı sağlar.
  • Kursları indirdiğiniz için cihazınızda daha sonra internet olmadan seyretme imkânınız ve kaldığınız yerden devam etme imkanınız vardır.
  • Çok farklı kurs seçenekleri olması ve tıpkı kursu farklı eğitmenlerin verebiliyor olması, seçim yapma özgürlüğü sunar.
  • Udemy’de birtakım kurslar fiyatsızdır.
  • Udemy’de yer alan kurslar ekseriyetle kaliteli ve niteliklidir.
  • Fiziksel olarak erişim imkânınız olmayan yani yüz yüze katılamadığınız kurslara, bulunduğunuz yerden sadece bir cihaz ve internet ile katılmanızı sağlar.
  • Kursların pek birçoklarında önizleme seçenekleri bulundurulur. Böylelikle alacağınız kurs hakkında birinci izleniminiz ve kursu tercih edip etmeme kararınız netleşir.
  • Udemy kurslarını başarıyla tamamladığınızda, kurs bitirme sertifikası alabilirsiniz.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.