Canva Nedir ve Ne İşe Yarar?

  14.10.2018
  355
  Canva Nedir ve Ne İşe Yarar?

  İnternet siteniz için yahut toplumsal medya sayfanız için tasarım üretmek istiyorsanız bilmeniz gereken birtakım web siteleri vardır. Bu web sitelerini kullanarak sayfalarınızı daha canlı ve hoş bir formda gözükmesini sağlayabilirsiniz. İşinize yarayacak web sitelerinden biri de Canva’dır. Canva ile istediğiniz her alana nazaran tasarım yapabilirsiniz.

  Canva Nedir?

  Canva, kullanıcılar için onlarca seçenek sunuyor. Grafik, sunum, poster, logo, afiş ve bunun üzere daha fazla içerik oluşturmanıza imkan sağlayan bir platformdur. Hem web sitesinde hem de taşınabilir aygıtlarda kullanılabilir. İçerisinde kullanabileceğiniz yüzlerce fotoğraf, yazı tipi, şablon bulundurur.

  Canva birinci olarak 1 Ocak 2012 yılında piyasaya çıkmıştır. Melanie Perkins, Cliff Obrecht tarafından  kurulan bir grafik tasarım web sitesidir.

  Canva Ne İşe Fayda?

  Canva ile hayal gücünüze bağlı kalarak istediğiniz halde projeler oluşturabilirsiniz. Profesyonel derecede oluşturulan grafikleri kısa mühlet içerisinde yapabilmenizi sağlayan online bir tasarım oluşturma platformudur. Dilerseniz evvelce tasarlanmış şablonları seçebilir ve düzenleyebilirsiniz.

  Canva Özellikleri Nelerdir?

  Canva kullanarak sizi profesyonel düzeylerine yükseltecek birçok araç bulabilirsiniz. Canva’nın birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerin kimileri şunlardır:

  •           Sürükle ve bırak özelliği ile tasarımlarınızı kolay bir halde oluşturabilirsiniz.

  •           Birçok yazı tipi bulunması ve kendi istediğiniz yazı tipini yükleyebilmeniz.

  •           Birçok bileşeni bünyesinde bulundurması.

  •           Videolu içerikler hazırlayabilme.

  Canva Nasıl Kullanılır?

  Canva kullanmak ve adapte olmak epey kolaydır. Bu alana tıklayarak Canva’nın web sitesine ulaşabilirsiniz: https://www.canva.com/

  Yalnızca hesap oluşturarak ana sayfaya ulaşabilirsiniz. Ana sayfada bulunan sunum, şablon, logo yahut öbür bileşenleri seçerek projelerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz boş bir proje açıp kendiniz tasarlayabilirsiniz. Sol tarafta bulunan araçları kullanarak tasarımlarınızı geliştirebilirsiniz. Tasarımlarınızı yaptıktan sonra tek tuşla indirebilirsiniz. İndirmeden evvel gerekli ayarlamaları da yapabilirsiniz.

  Canva Hesap Oluşturma

  Canva hesabı oluşturabilmek için Web sitesinden yahut taşınabilir uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

  Web sitesinden Canva Hesabı Oluşturma

  •           Web sitesinden oluşturabilmek için https://www.canva.com/adresine girin.

  •           Sağ köşeden kaydol tuşuna basabilirsiniz.

  •           Daha evvelce hesap oluşturduysanız oturum aç seçeneğini seçin.

  •           Hesabınızı hangi şekilde kullanacağınızı seçiniz.

  •           E-posta ile devam et butonuna tıkladığınızda sizden e-posta adresinizi isteyecektir.

  •           Ardından kullanıcı ismi ve şifre istenecektir. Alanları doldurduktan sonra e-posta adresinize bir kod gelecektir.

  •           Bu kod ilgili alana girerek kayıt olabilirsiniz.

  Mobil uygulama İle Canva hesabı Oluşturma

  •           İndirdiğiniz taşınabilir uygulamayı açarak kayıt olabilir yahut evvelce açmış olduğunuz hesaba giriş yapabilirsiniz.

  •           Google ile giriş yap dedikten sonra kolay kolay kayıt olabilirsiniz.

  Canva Nerelerde Kullanılabilir?

  Canva ile şahsî kullanımdan kurumsal kullanıma kadar her türlü tasarım oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu tasarımlarınızı toplumsal medyalarınızda, internet sitelerinizde, blog sayfalarınızda yahut markalarınızda kullanabilirsiniz.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.