Gönül Akkor’dan Sevdiklerine Üzücü Haber

  14.11.2020
  265
  Gönül Akkor’dan Sevdiklerine Üzücü Haber

  Türk sanat müziğinin sevilen isimlerinden olan Onur Akay, en son çıkardığı albüm çalışmasını ünlü isim Sezen Aksu’nun büyük isteği üzerine 1994 yılında yapmış ve tam tamına 28 yıldır sanat aleminden uzak olan ve şarkı çıkarmayan efsanelerin efsanesi şarkıcı Gönül Akkor’un en son durumunu paylaşıp ünlü isim için hayranlarından bol dua istedi.
  2002 yılında geçirdiği çok tehlikeli beyin ameliyatı operasyonundan sonra sahnelere bir daha hiç çıkmayan ve kendi içine kapanın efsanevi ünlü sanatçının son halinin fotoğrafı yayınlandı, fotoğraf sanatçının sevenlerini hem çok sevindirdi hem de çok üzerek duygulandırdı.
  Sosyal medya üzerinden paylaşım gerçekleştiren ünlü isim Onur Akay, “Türk sanat musikisinin en değerli isimlerinden biri olan Gönül Akkor, fazlasıyla büyük sağlık sorunları yaşıyor ve siz takipçilerimden bolca dua istiyorum…” cümlelerini kurarak usta ismin son durumunu paylaştı.


  ÜNLÜ SANATÇI GÖNÜL AKKOR KİMDİR?

  Ankara Radyosu’nda sanat hayatına staj yaparak başladı ve çok kısa bir süre içerisinde en ünlü sanatçılardan biri haline geldi. Arka arkaya yaptığı plak albümlerle sürekli başarı sağladı. Bu başarısını sahne hayatına taşıyan usta isim Gönül Akkor çıkardığı albümlerle de üst üste adeta rekor kırdı. Aslında genel olarak Türk Sanat müziği yapmış olmasına ve bu alanda çok fazla ünlenmesine rağmen, Türk pop müziğinde de birçok başarıya imza attı ve bu alanda da fazlasıyla başarılı oldu. Türk pop müziğinin en önemli isimlerinde ve halen günümüzde fazlasıyla ilgi gören Sezen Aksu gibi bir isimle bile çalıştı. Gönül Akkor’un Türk sanat müziği plaklarında, Sahibinin Sesi şirketi tarafından yayım hayatına geçirilmiş “Sana Ben Kulum/Böyle Gelmiş Böyle” adlı 45’liği çok fazla satış rakamlarına ulaşmış ve sanatçının, 1960 yıllarının sonlarında ve 1970 yılların başlarında bu satış rakamları sanatçının epeyce 45’lik plak yapmasına sebep olmuştur.

  En son çıkardığı albüm çalışmasını ünlü isim Sezen Aksu’nun büyük isteği üzerine 1994 yılında yapmış ve tam tamına 28 yıldır sanat aleminden uzak olan ve şarkı çıkarmayan efsanelerin efsanesi şarkıcı Gönül Akkor’un en son durumunu paylaşıp ünlü isim için hayranlarından bol dua istedi.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.