Asgari Ücret Zammı Kesinleşti

  01.02.2022
  183
  Asgari Ücret Zammı Kesinleşti

  Tüm Türkiye’nin yakından takip ettiği asgari ücrete zam konusu hakkında tarih netliği kazanıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, asgari ücret zammının tüm Türkiye’nin gündeminde olduğu gibi parti içerisinde de gündemde olduğunu belirtmişti. İşte merakla beklenilen asgari ücret zammı hakkında son gelişmeler.

  ASGARİ ÜCRETE TEMMUZ ZAMMI GELECEK Mİ?

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı devam etmekteyken asgari ücret hakkında kilit açıklamalarda bulundu. Çelik yaptığı açıklamada, ‘Asgari ücretin dar gelirli Türkiye vatandaşları için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yakından takip ediliyor. Türkiye vatandaşlarının geçim standartları bizim partimizin her zaman gündeminde vardır’ dedi.

  DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMALAR

  Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu açıklamada ‘Asgari ücrete temmuz ayında zam yapma gibi bir şey henüz gündemimizde yok. Tarihsel olarak arttı. Tüm ücret çeşitlerinde asgari ücret kadar geliri devre dışı bıraktık. 4 ay sonra asgari ücret tartışması, 7 ay sonra tartışırsanız, 2 ay sonra da konuşur tartışırsınız. Çok şükür Türkiye programını kontrol altında yürütüyor. Türkiye başaracaktır. Türkiye ihracata dayalı büyüyor. Türkiye sanayi üretimine bağlı büyüyor. Türkiye’nin büyümesi ve ilerlemesi gerçekçi olarak sağlam temellere dayanıyor.’ demişti.

  AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, “Gereken değerlendirmeler masaya yatıracağız ve 1 Temmuz tarihi geldiğinde emekli ve memur maaşlarında maaş artışı konusunu gerçekleştireceğiz. Bu zam sonrası elbette asgari ücretle geçinen vatandaşlarımızın maaşları da gözden geçirilecek.” açıklamasını yaptı.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.