Akaryakıta Müjdeli Haber

  22.04.2022
  181
  Akaryakıta Müjdeli Haber

  Benzin ve akaryakıta sürekli gelen zamlardan sonra müjdeli indirim haberi geldi.

  Artan petrol ve akaryakıt fiyatlarıyla ve döviz kurunun sürekli artışıyla vatandaşlarda sürekli olarak fiyatları takip eder hale geldi. Genova Petrol Satışının hisselerinde yaşanan ani fırlama sebebiyle benzine yaklaşık 1 TL indirim gelmesi düşünülüyor. Asıl müjdeli haber olarak ise bu indirim pompaya yansıyacağı kesinleşti.

  Benzinin en son güncel fiyatı 1 TL civarında yapılan zamla tamı tamına 24 TL’yi aşmıştı.

  Bugün gelen müjdeli indirimle birlikte benzin fiyatı tekrardan düşüşlere geçti ve 23 TL’yi gördü.

  2 gün önce de zamlanmıştı

  17 Mayıs’ta benzinin litre fiyatına 1 lira 68 kuruş, LPG’nin fiyatına ise 40 kuruş zam yapılmıştı. Bir diğer açıdan bakacak olursak yılın başından beri benzine tamı tamına 17 kez zam yapıldığını da not bırakmak gerekiyor.

  Akaryakıt ücretleri, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının geneli ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplar yapılıyor.

  Bu hesaplanmanın sonucu olarak da dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre bazı ufak tefek değişiklikler gösterebiliyor.

  EPGİS artık sessiz

  EPDK’nın ücretindeki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının hemen ardından sendika, dava süreci bitene kadar akaryakıttaki ücret değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.