DEVLET HASTANELERİNE İŞÇİ ALIMI

  25.05.2022
  326
  DEVLET HASTANELERİNE İŞÇİ ALIMI

  Devlet hastanelerinin çalışan işçi alımlarını sıkça takip eden vatandaşlar için son günlerde resmî gazetede yeni bir güncelleme yayınlandı. Yapılan bu son güncellemeye göre devlet hastanesi bünyesinde yeni personeller aranıyor. Alınacak işçi alımında çalışan işçilerin vardiyalı sürede çalışması gerektiği belirtildi. Resmi olarak bugün başlayan işçi alımı haziran ayının son günlerine kadar devam edeceği söyleniyor.

  Resmî gazetede yapılan işçi alımı ilanına göre ilk alımlar Tekirdağ Üniversite Hastanesi bünyesinde olacak. Kadın hemşire görevinde çalışmak için tam 13 adet hemşire alınacağı belirtildi. Bu işçi alımları için çokça merak edilen başvuru gerekçeleri aşağıda belirtilmiştir.

  BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

  Devlet hastanesi çalışan alımı için yapılacak başvuruların ilk alım tarihi bugün olup son tarih ise haziran ayının son günleri olarak belirtildi. Başvurular Namık Kemal Üniversitesinin resmî web sitesinde yapılmak için bugün açıldı.

  BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN EVRAKLAR

  Başvuru Formu (Bilgisayar üzerinden eksik olmadan tamamlanıp web sitesine yüklenecektir).

  Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (E-devletten alınabilir).

  KPSS sınavının sonuç belgesi.

  Fotoğraf

  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

  • TC vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından engelli olmamak
  • Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde söylenen vakitler geçmiş olsa dahi; kasten yapılmış bir suçtan dolayı bir yıl veyahut daha fazla zamanla hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile hükümetin güvenliğine karşı suçlar
  • Anayasal düzene ve bu düzenin gidişatına karşı suçlar rüşvet, zimmet, ,irtikap, sahtecilik, dolandırma suçu, hırsızlık, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat bulaştırma, hileli iflas suçlarından dolayı malvarlığını aklamaya veyahut kaçakçılık gibi anayasal suçlarından lekelenmiş olmamak.

  Alınacak erkek personel adayları için ya asker çağından önce olacak ya askerliğini bitirmiş yada uzun süreli tecil ettirmiş olacaktır.

  657 Sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükmü saklı olmak üzere, aldığı görevi devamlı yapmasına engel olmayacak akıl sağlığı sorunu bulunmaması.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.