Yeni Memur Alımları Başladı

  04.06.2022
  201
  Yeni Memur Alımları Başladı

  Memur olma hayali kuran vatandaşlarımızı çok yakından ilgilendiren yeni bir haber geldi. Memurlar için yeni kadrolar açıklandı. Sayın Cumhurbaşkanının onayıyla resmî gazetede yayınlanan habere göre yaklaşık 2 bin adet memur alımı yapılacak.

  2 Haziran’da resmî gazetede çok önemli kararlar açıklandı. Özel sektörde çalışmak istemeyip devlet memuru olmak isteyen vatandaşlarımızı meraklandıran o haber açıklandı.

  ADALET BAKANLIĞI’NA KADRO AÇILDI

  Sayın Cumhurbaşkanının onayıyla açıklanan bildirgeye göre, Adalet Bakanlığının taşra teşkilatına 210 adli destek ve mağdur hizmetleri müdür yardımcısı, İçişleri Bakanlığının yurt dışı teşkilatına 3 içişleri müşaviri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının merkez teşkilatına 1 daire başkanı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının merkez teşkilatına 3 daire başkanı, Milli Eğitim Bakanlığının merkez teşkilatına 3 daire başkanı, Milli Eğitim Bakanlığının taşra teşkilatına 81 şube müdürü, Tarım ve Orman Bakanlığının taşra teşkilatına 1 müdür ve 2 müdür yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatına 1 genel müdür yardımcısı ve 6 daire başkanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının taşra teşkilatına 46 kuruluş müdürü ve 67 kuruluş müdür yardımcı kadroları ihdas edildi.

  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA 1598 KADRO AÇILDI

  Diyanet İşleri Başkanlığının merkez teşkilatına 1 adet akademisi başkanı, 7 adet daire sorumlusu, 4 yayınevi satış personeli, 15 adet işleri uzmanı, 15 adet işleri uzman yardımcısı, 20 eğitim uzmanı, 5 şef, 5 sürücü, 6 grafik tasarımcı, 5 istatistikçi, 5 tekniker, 10 eğitim görevlisi, 20 öğretmen, 1 diyetisyen ve 5 hizmetli kadrosu olmak üzere toplam 163 kadro alımı yapıldı.

  Diyanet Başkanlığının taşra bölgelerinde bulunan teşkilatlarına ise 5 dini ihtisas merkez personeli, 35 dini sorumlu merkez personeli, 6 eğitim personeli, 20 Kur’an eğitim merkezi müdürü, 60 müdür yardımcısı, 80 eğitim sorumlusu, 80 şef sorumlu, 240 veri görevlisi, 35 muhasebe sorumlusu, 160 araç kullanan, 40 kitaplık sorumlusu, 280 öğretmen olmak üzere toplam 1435 takım ihdası.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.