ASHB başvuru ekranı açıldı! 7’den 77’ye ödeme yapılacak! En az 450 TL en çok 600 TL ödeniyor!

  06.07.2022
  210
  ASHB başvuru ekranı açıldı! 7’den 77’ye ödeme yapılacak! En az 450 TL en çok 600 TL ödeniyor!

  Devlet tarafından yapılan ödemeler arasında aile destek paketiyle yapılan yeni bir ödeme de yer alıyor. Başvurular geçen hafta pazartesi günü alınmaya başlandı. Aile destek programına başvuru yapacak olanlar detaylar hakkında bilgi alarak ona göre başvuru işlemlerini tamamlayacak. Başvurular e-Devlet üzerinden tamamlanabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca 450 ile 600 lira destek sağlanacak. Bu tutar yıllık 5.400 TL ile 7.200 TL gibi tutara denk gelmektedir.

  Aile destek paketiyle ilgili bilgiler son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren destek programı için başvurular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçen haftadan itibaren alınmaya başlandı. Mevcut destekten tüm ihtiyaç sahibi aileler faydalanacak. 12 ay boyunca düzenli olarak ödenecek destek paketi başvuruları e-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

  BAYRAMDAN ÖNCE YATIRILACAK

  İlk ödeme tarihi belli oldu. Aile destek programı ilk destek ödemesi Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatırılacak.

  450 İLE 600 LİRA ÖDENECEK

  Hane başına 450 lira ile 600 lira arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek verilmiş olacak.

  BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN ALINIYOR

  Türkiye Aile Destek Programı’ başvuruları 27 Haziran 2022 Pazartesi günü başladı. Başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağını açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, e-devlet uygulamasını kullanmayanların sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarına, onu da bilmemeleri halinde Bakanlığın herhangi bir kurumuna veya kuruluşuna gittiklerinde nereye, nasıl başvuru yapmaları gerektiği konusunda yönlendirileceklerini kaydetti.

  AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

  Türkiye Aile Destek Programı, Başkan Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Erdoğan, “Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlerinin alım gücünü daha da artıracağız. Aile destek programları Haziran’da başlıyor. 2.5 milyon haneye 2.5 milyar tahsis ettik. Desteklerin kapsamını genişletecek çalışmaları sürdürüyoruz” açıklamalarıyla müjdeyi vermişti.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.