Maaş ve ikramiyelere yapılacak zam belli oldu! Erdoğan müjdeyi duyurdu: Maaşlara en az 1.234 TL zam daha yapılıyor

  10.07.2022
  244
  Maaş ve ikramiyelere yapılacak zam belli oldu! Erdoğan müjdeyi duyurdu: Maaşlara en az 1.234 TL zam daha yapılıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulunmuş ve herkesin beklediği müjdeyi duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında 3600 ek gösterge hakkında önemli değerlendirmelerde bulunarak yeni düzenlemenin detayları vatandaşlarla paylaştı. Yeni 3600 ek gösterge düzenlemesi doğrultusunda maaşlara ve ikramiyelere de yapılacak zam belli oldu.

  ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

  Bilindiği gibi çalışan ve emekli memurlarımızla ilgili 3600 ek gösterge çalışmasını yürüttüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclise sunma aşamasına getirdiklerini yarınki kabine toplantısının ardından bu hazırlığı detaylarıyla anlattı. Erdoğan’ın bu konudaki açıklamaları şöyle oldu:

  “Memurlarımızın ek gösterge düzenlemesiyle ilgili çalışmayı tamamladık. Meclisimizin takdirine sunacak duruma geldik. İlk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize polislerimize sağlık çalışanlarımızaydı. Ancak sadece bu kesimler için yapılacak artışın adaletsizliğe yol açacağını gördük. Bunun için tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık göstergeye gitmeyi planladık. 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı yılbaşından itibaren düzenlemeden yararlanacak. Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600’den 4 bin 400’e, şube müdürü, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin 2 bin 200’den 3 bine çıkacak. Yapılan artışlar elbette, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır.”

  MAAŞLARA EN AZ 1.234 TL ZAM

  Konuyla ilgili Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 3600 üstünde bir ek göstergeye çıkıldığı zaman 1.234 Türk lirası artışın maaşlara yansıyacağını ifade etti.

  Bu düzenleme kapsamında maaşlarda ve ikramiyelerde artış olacak. Emekli bir öğretmenin maaşına 1.500 TL zam olurken ikramiyelere de dev zam yapılacak.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.