1.500 TL ödemeler resmen başladı! Hesaplara nakit paralar yatıyor: e-Devletten paranızı hemen kontrol edin

  11.07.2022
  370
  1.500 TL ödemeler resmen başladı! Hesaplara nakit paralar yatıyor: e-Devletten paranızı hemen kontrol edin

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destek ödemeleri devam ediyor. Destek ödemeleri devam ederken 1.500 TL paraların da hesaplara geçmeye başladığı aktarıldı. Kentsel dönüşüm kapsamında evlerini yeniletecek olan vatandaşlar devlet tarafından kira yardımı ile karşılandığı paylaşılırken kira yardımı hakkında araştırmalar da devam ediyor. Bu noktada eskimiş deprem dayanıklılık riski bulunan ev ve iş yerleri kentsel dönüşüm faaliyetlerinden yararlanabildiği ifade edildi. İhtiyacı olanlara sağlanan bu yardımın ise 18 ay boyunca devam edeceği bu destekten yararlanmak isteyenlerin işlemlerine e-Devlet aracılığı ile başlayabilecekleri bildirildi.

  NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

  e-Devlet üzerinden yapılan başvurular kapsamında başvurusu kabul edilen vatandaşlara 18 ay boyunca 750 lira ile 1.500 lira arasında değişen rakamlarla kira yardımı verildiği belirtilirken evi kentsel dönüşüm kapsamına giren vatandaşlar kira yardımı almak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müdürlerine başvuru yapılabildiği gibi e-Devlet üzerinden de başvuru yapabildiği vurgulandı.

  BAŞVURU AYRINTILARI

  Kira yardımı alabilmek için başvuru sahibinin bazı belgelere sahip olması gerekiyor. Buna göre bu belgelerden biri dahi eksik olursa başvuru yapılamıyor. İşte gerekli belgeler:

  Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi örneği,

  Güncel alınan tapu kaydı ve tapu belgesinin ilgili birimlerine iletilmesi zorunlu tutulmuştur,.

  Başvuru sahibinin kira yardımı ve başvuru işlemi için doldurması öngörülen başvuru dilekçesi örneği,

  Başvuru sahibinin kira yardımı ve başvuru işlemi için doldurması öngörülen başvuru dilekçesi örneği,

  Hak sahibi ya da velinin Ziraat Bankası’nda hesabı olduğuna dair hesap cüzdan fotokopisi örneği,

  2021 kentsel dönüşüm kira yardımı sürecinde başvuru sahiplerine herhangi bir fatura düzenlenerek, fatura işlem kaydının son 3 aylık süreçte fatura kaydının onaylanarak belgelenmesi gerekir.

  PARALAR NEREDEN ALINACAK?

  Bu başvurular kabul edildiğinde ise ödemeler başlıyor. Ödemeler başvuru sırasında paylaşılan IBAN numarasına yatırılırken paylaşmayan vatandaşlar paralarını PTT aracılığı ile de alabiliyor. Daha öncesinde başvurusunu yapıp başvurusu kabul edilip para almaya hak kazanan vatandaşlara ise ödemelerin yapıldığı parasını hala almayanların ise yarından itibaren PTT’ye giderek parasını alabilecekleri aktarıldı.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.