e-Devlet üzerinden bugün başladı! Nakit para veriliyor: 10 gün içinde hesaplara nakit para yatacak

  12.07.2022
  287
  e-Devlet üzerinden bugün başladı! Nakit para veriliyor: 10 gün içinde hesaplara nakit para yatacak

  Et ve Süt Kurumu tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı. Et ve Süt Kurumu tarafından bir karar alındı ve hayvan üreticilerinin satamadıkları kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacağı ifade edildi. Bu konu hakkında yapılan açıklamada başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağı ve paraların 10 gün içinde üreticilerin hesaplarına geçeceği ifade edildi.

  17 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDİYOR

  Bu konu hakkında yapılan açıklamada Üreticilerimizin 13-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında en yakın ESK Kombinalarına veya sözleşmeli kesimhanelere başvurmaları halinde, kurbanlıkları Kurum karkas alım fiyatlarından satın alınacağı belirtilerek Et ve Süt Kurumu kesimhanelerine üreticimizden gelen bütün talepler karşılanacak olup ödemeler 10 gün içerisinde üreticilerimizin hesaplarına aktarılacağı vurgulandı.

  YAPILAN DUYURUDA

  Konu ile ilgili olarak Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

  “Kurum karkas fiyatlarımız; I. kalite dana 94 TL/Kg, II. kalite dana fiyatı 80 TL/Kg’dir. Küçükbaş hayvanlarda ise kuzu alım fiyatı 88 TL/Kg, toklu fiyatı 82 TL/Kg, koyun alım fiyatı 70 TL/Kg’dir.

  RANDEVU E-DEVLETTEN

  Et ve Süt Kurumu ayrıca üreticinin nakliye ve bakım masraflarını dikkate alarak cari karkas kilogram alım fiyatlarına ilave olarak 1 TL/ Kg prim ödemesi yapacaktır. Örneğin, 300 kg karkas ağırlığı olan büyükbaş hayvan alımıma ilave olarak hayvan başına 300 TL; 25 kg koyun karkasına da hayvan başına 25 TL ilave ödeme yapılacaktır.

  Kesim randevularını e-Devlet üzerinden alabileceklerini hatırlatır, tüm üreticilerimize bereketli kazançlar dileriz.”

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.