e-Devlet üzerinden resmen başladı! Kesinlikle bir IBAN numarası yazın: Başvuru yapana 1.650 TL’ye kadar para veriliyor

  12.07.2022
  226
  e-Devlet üzerinden resmen başladı! Kesinlikle bir IBAN numarası yazın: Başvuru yapana 1.650 TL’ye kadar para veriliyor

  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli destek ödemeleri yapılıyor. Bu destek ödemeleri hakkında da araştırmalar devam ediyor. Ekonomik zorluklar karşısında devletin destekleri dikkat çekerken Aile Bakanlığı sosyal yardım ödemeleri doğrultusunda başvuru yapana ve başvuru kriterlerine uygun olan vatandaşlara 1.650 TL’ye kadar para veriliyor. Bu destek ödemeleri için başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor ve başvurusu sırasında IBAN numarası yazılması gerekiyor. Eğer başvuru onaylanırsa 1.650 TL’ye kadar paralar bu IBAN numarasına yatırılacak.

  TEK BAŞVURU DEĞERLENDİRİLECEK

  Bunun yanı sıra aile geçiminde zorluk yaşayan vatandaşların SYDV’ler üzerinden farklı yardımlar için başvuru yapabilecekleri belirtilirken bu desteğin kişi bazlı değil aile bazlı olarak ödendiği duyuruldu. Buna göre aynı aileden birden fazla başvuru yapılırsa tek bir başvuru değerlendirmeye alınacak.

  E-DEVLETTEN YAPILAN DUYURU

  Aile Bakanlığı tarafından bu destek ödemeleri hakkında bir de açıklama yapıldı. Bu duyurus ise e-Devlet üzerinden yapıldı. Bu destek hakkında yapılan açıklamada ise “Bu hizmeti kullanarak, ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için ön başvuruda bulunabilirler. Bu hizmetten yararlandırılan çocukların durumları en geç üçer aylık süreler ile izlenmektedir. İzlemelerde hizmetin devamı veya sonlandırılması değerlendirilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

  1.650 TL ÖDEME YAPILIYOR

  Bunun yanı sıra bu ödemeler hakkında Aile Bakanı Derya Yanık da bir açıklama yaptı. Bakan Yanık açıklamalarında ekonomik gerekçelerle aile bütünlüğünün bozulmasının önüne geçilerek, çocukların ailelerinin yanında büyümesinin hedeflendiğini belirterek SED’den yararlanan her bir çocuk için aylık ortalama 1650 lira destek sağlandığını vurguladı.

  Söz konusu destek başvurularına ise “https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru” web adresinden ulaşabilirsiniz.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.