Erken seçim tartışmaları gündemden düşmüyor! Binali Yıldırım sandık için iki bayram arasını işaret etti

  12.07.2022
  318
  Erken seçim tartışmaları gündemden düşmüyor! Binali Yıldırım sandık için iki bayram arasını işaret etti

  Muhalefet her fırsatta erken seçim çağrısını dile getirirken hükümet ise seçimlerin zamanında yapılacağını belirtiyor. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rekor oyla yeniden seçileceğini dile getirerek seçimler için iki bayram arasını işaret etti.

  Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Sivas’ta AK Parti İl Teşkilatı Bayramlaşma Programına katıldı. Burada partililerle bayramlaşan Yıldırım, yaptığı konuşmasında seçim tarihi olarak 2023 yılındaki iki bayram arasını işaret etti.

  “CUMHURBAŞKANIMIZI REKOR BİR OYLA TEKRAR SEÇECEĞİZ”

  Yıldırım konuşmasında, “Önümüzdeki Sene üç tane bayramımız var. Birinci bayramımız Ramazan Bayramı, üçüncü bayramımız Kurban Bayramı ve iki bayramın arasında da bir bayram var daha var değil mi? Cumhurbaşkanımızı Allah’ın izni ile rekor bir oyla tekrar başımıza getireceğiz, Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Rabbim birlik ve beraberliğinizi daim etsin, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.” dedi.

  Binali Yıldırım, seçim için iki bayram arasını işaret etti

  “BU BADİREYİ AŞACAĞIZ”

  Yıldırım ülkede yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını ve bir çok badirede olduğu gibi bu badirenin de birlikte aşılacağını ifade ederek, “15 Temmuz ikinci istiklal mücadelemizin adıdır. O gece bu ülkenin başbakanı bu ülkenin Cumhurbaşkanını öldürmeye kalkıştılar. Milletin bayrağını indirmeye, ezanlarını dindirmeye çalıştılar. Sivas’ın yiğidoları, 84 milyon bu alçak kalkışmaya, FETÖ’nün teröristlerine karşı amansız bir mücadele verdik ve bugün elhamdülillah anlımız ak, başımız dik olarak daima yürüyeceğiz, yeni hedeflere doğru yürüyeceğiz, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümüne emin adımlarla ilerliyoruz. Daha güçlü olacağız, daha güzel günleri birlikte yaşayacağız. Yaşadığımız sıkıntıların farkındayız. Bugüne kadar birçok badireyi aşa aşa geldik. Bunu da inşallah asacağız.” şeklinde konuştu.

  Binali Yıldırım, seçim için iki bayram arasını işaret etti
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.