Emeklilerin beklediği ödemeler bugün başladı! Maaş hesaplarına 5.000 TL yatırılıyor: Emekli maaşı olan herkes alabilecek

  14.07.2022
  294
  Emeklilerin beklediği ödemeler bugün başladı! Maaş hesaplarına 5.000 TL yatırılıyor: Emekli maaşı olan herkes alabilecek

  Emekliler için çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu noktada emekliler için özel kampanya başlatıldığı belirtildi. Bankalar tarafından emekliler için yarışa girildi ve verilen ek ödemelere zamlar yapıldı. Bu doğrultuda promosyon kampanyası başladı. Maaşını bankaya taşıyan ve 3 yıl maaş alma sözü veren emeklilere 5 bin liraya kadar nakit para verilebileceği aktarıldı.

  EMEKLİLERE 5 BİN LİRA VERİLİYOR

  Banka tarafından yapılan duyuruda 2020/2023 dönemi için Promosyon tutarı, ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı (varsa haciz ve nafaka kesintisi düşülerek) üzerinden hesaplanır ve 3 yıllığına peşin olarak ödeme yapılacağı belirtildi. Yapılan duyuruda 1.500 TL’den düşük (1.500 TL hariç) maaşlar için 3.500 TL, 1.500 – 2.500 TL arası (2.500 TL hariç) maaşlar için 4.250 TL, 2.500 TL ve üzerinde maaşlar için 5.000 TL şeklinde ödeme yapılacağı ifade edildi.

  BAŞVURU AYRINTILARI

  Şubeye gitmeden İşCep, İnternet Şubesi, Telefon Şubesi aracılığı ile kolayca; ya da dilerseniz İş Bankası şubelerine uğrayarak emekli maaşınızı İş Bankası’na taşıyabilir ve promosyon başvurusu yapılabileceği belirtildi. Ayrıca emekli maaşınızı farklı bir bankadan yada PTT aracılığı ile alıyorsanız ve maaşınızda hiçbir bloke bulunmuyorsa, maaş taşıma ve promosyon başvurusu işlemleriniz için şubelere başvurmanıza gerek bulunmadığı belirtilen duyuruda şubeye gitmeden İşCep ve İnternet Şubesi maaş taşıma ve promosyon başvurusu için takip edebileceğiniz adımlar da aktarıldı. Bu adımlar şöyle oluyor:

  İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme

  İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu

  İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme

  İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu

  KAMPANYA AYRINTILARI

  Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyurunun devamında ise şu ifadelere yer verildi:

  “Ayrıca şubeye gelmeden, e-Devlet’ten banka değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet’e İnternet Şubesi ve İşCep aracılığıyla herhangi bir şifreye gerek duymadan giriş yapabilirsiniz. Maaş taşıma işleminiz ardından İşCep, İnternet Şubesi, Telefon Şubesi ve İş Bankası şubeleri aracılığı ile talimatlarınızı hızlıca verebilirsiniz.”

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.