Son dakika Aile Bakanlığı ödemeleri başladı! Her aileye 3.000 TL para veriliyor: SYDV’lerden paranızı alın

  14.07.2022
  320
  Son dakika Aile Bakanlığı ödemeleri başladı! Her aileye 3.000 TL para veriliyor: SYDV’lerden paranızı alın

  Muğla’nın Datça ilçesinde çıkan yangının ardından flaş bir gelişme yaşanarak yangından kaynaklı olarak boşaltılan hanelere maddi destek verileceği belirtildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık açıklamalarında yangından kaynaklı olarak boşaltılan hane başına 3 bin lira verileceğini aktardı.

  SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Muğla’nın Datça ilçesinde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yerleşim bölgelerine yakın yerlere sıçrayarak etki alanını genişletirken yangının bir eve sıçraması sonrası bölgedeki tüm evler tahliye edildi. Bununla beraber yangın söndürme çalışmalarının havadan ve karadan devam ettiği aktarıldı.

  AİLELERE 3 BİN TL VERİLİYOR

  Yangın nedeniyle boşaltılan hanelere para yardımı yapılacağı belirtilerek Bakan Yanık açıklamalarında Datça Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 500.000 TL destek gönderdiklerini belirtti ve buradan aile başına 3 bin TL ödeme yapılacağı vurgulandı.

  BAKAN YANIK’IN AÇIKLAMALARI

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yangın nedeniyle evleri tahliye olan ailelere 3 bin TL nakit desteği verildiğini aktardı. Bu noktada Bakan Yanık’ın açıklamaları şöyle oldu:

  “Muğla, Datça’da bugün başlayan yangında ekipler sahada yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor. Yangın sebebiyle tahliye edilen hanelere 3.000 TL nakdi destek ödemelerini başlattı. Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için Datça Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 500.000 TL kaynak gönderiyoruz.”

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.