Kritik Açıklama Az Önce Geldi! Önümüzdeki 5 Güne Dikkat: Çok Fena Olacak

  15.07.2022
  301
  Kritik Açıklama Az Önce Geldi! Önümüzdeki 5 Güne Dikkat: Çok Fena Olacak

  Meteoroloji’den yapılan yeni hava durumu açıklamasında 5 günlük hava durumu haritası paylaşıldı. Haritada bazı illerde 40 dereceyi aşacak olan aşırı sıcaklar dikkat çekiyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini paylaştı. Buna göre aşırı sıcaklar yeni haftada da etkili olacak. Bugün termometreler Aydın’da 39, Diyarbakır’da 41, İzmir’de 36’yı gösterecek. Bunaltan hava etkili olmaya devam ederken Temmuz sonu itibari ile sıcaklıkların düşeceği konuşuluyor. İddiaya göre serin hava dalgası hazırlıkları başladı. Öte yandan hafta sonu ve yeni haftada aşırı sıcaklar var.

  İşte İllerde Beklenen Hava Durumu

  Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzeydoğusu ile güneybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  Marmara

  Az bulutlu, zamanla doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, güneybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

  Ege

  Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

  Akdeniz

  Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  İç Anadolu

  Az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  Batı Karadeniz

  Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  Orta ve Doğu Karadeniz

  Parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Doğu Anadolu

  Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin güney ve batısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

  Güneydoğu Anadolu

  Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.