Aile Bakanlığı beklenen ödemeleri yaptı! 1.298 TL ödeme yapıldı! Pazartesi günü PTT’den alabilirsiniz

  16.07.2022
  396
  Aile Bakanlığı beklenen ödemeleri yaptı! 1.298 TL ödeme yapıldı! Pazartesi günü PTT’den alabilirsiniz

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli destek ödemesi yapılıyor. Bu ödemelerin bazıları her ay yapılırken bazıları da sadece bir sefer veriliyor. Konu ile ilgili olarak Temmuz ayı destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığı belirtilerek destek ödemelerinin bayramdan hemen önce hesaplara yattığı bayramda parasını alamayanların PTT’ye giderek parasını alabileceği aktarıldı. Parasını banka aracılığı ile alanlar ATM’lerden paralarını aldılar ancak PTT üzerinden para alanlar Pazartesi günü PTT’ye giderek parasını alabilecek.

  Devlet her ay ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ödemesi yapmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Yanık açıklamalarında hak sahiplerine 1.298 liraya kadar para ödemesi yapıldığı belirtti.

  HESAPLARA ZAMLI OLARAK YATACAK

  2022 yılı ilk 6 aylık devre için %40-69 arası engeli bulunanlara aylık 865,75 TL ve %70 ve üstü engeli bulunanlara 1.298,63 TL ödeme yapılacağı vurgulandı.

  Bunun yanı sıra yaşlılık ve engelli aylığına başvuru yapacak olanların hane halkında şahıs başına düşen gelirin, net asgari ücretin üçte birinden az olması gerektiği aktarıldı. Bunun yanı sıra bu ödemelere yeni yapılan asgari ücret zammı doğrultusunda zam yapıldı. Ağustos ayı ödemeleri ise zamlı bir şekilde hesaplara yatacak.

  BAKAN YANIK’IN AÇIKLAMALARI

  Bakan Yanık geçtiğimiz ayki ödemelere ilişkin bir açıklama yapmıştı. Konu ile ilgili olarak Bakan Yanık açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için öğrenimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Haziran ayında 1 milyar 499 milyon lira ücretinde yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık”

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.