O şehirde yaşayanlar dikkat! Kısıtlama haberi geldi, Valilik duyurdu: 15 gün boyunca tamamen yasaklandı

  18.07.2022
  390
  O şehirde yaşayanlar dikkat! Kısıtlama haberi geldi, Valilik duyurdu: 15 gün boyunca tamamen yasaklandı

  Mardin Valiliği tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı ve çok önemli karar alındığı paylaşıldı. Mardin’de toplantı, gösteri yürüyüşü ile basın açıklaması gibi eylem ve etkinliklerin yasaklandığı ve izne bağlandığı belirtildi. Bu yasak kararının ise 15 gün boyunca devam edeceği belirtildi.

  SAKINCALAR DOĞABİLİR

  Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, halkın yoğun bulunduğu alışveriş merkezleri, kamu hizmeti görülen bina ve kuruluşların çevresi, umuma açık alanlar, istirahat ve dinlenme amacıyla kullanılan park ve bahçelerde sivil toplum kuruluşları ile diğer gerçek ve tüzel kişiler tarafından düzenlenen eylem ve etkinliklerde bu eylem ve etkinliği düzenleyenler ile civarda bulunan halkın güvenliği açısından sakıncalar doğabildiği belirtildi.

  YAPILAN DUYURUDA

  Konu ile ilgili olarak söz konusu açıklamada Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ile İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddesi hükümleri gereğince düzenlenecek her türlü eylem ve etkinliğin izne bağlandığı belirtildi. Ayrıca Mardin Valiliği tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

  “İl genelinde valilik ve kaymakamlıklara 2 iş günü öncesinde yapılan müracaatlarda mülki amirlerin uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere ilimiz genelinde gerçekleştirilebilecek açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, imza kampanyası, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto eylemi vb. eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince engellenmesi, ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 7. ve 17. maddeleri hükmü gereğince belirtilen konuların devam niteliğindeki her türlü eylem/etkinliklerin il sınırları içerisinde 18 Temmuz Pazartesi günü saat 00.01’den itibaren 1 Ağustos Pazartesi günü saat 24.00’e kadar yasaklanmıştır.”

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.