Emeklilere 20 Temmuz duyurusu yapıldı: Ek ödemeler başladı! 3 gün içinde hesaplara 6.500 TL yatacak

  20.07.2022
  389
  Emeklilere 20 Temmuz duyurusu yapıldı: Ek ödemeler başladı! 3 gün içinde hesaplara 6.500 TL yatacak

  Emekli maaşlarına yapılan yüzde 42.35’lik zam sonrası promosyon güncellemelerini mevcut müşterilere de yansıtmaya başlayan bankalar emekli müşterilerine 5 bin liraya varan nakit ödeme yapmaya başladı. Emekli maaşını bankaya taşıyan ve 3 yıl maaş alma sözü veren emeklilere nakit ödeme yapılıyor. Bu ödemeler ek ödemelerle beraber 6.500 liraya kadar yükseliyor.

  EMEKLİLERE 6.500 LİRAYA KADAR ÖDEME

  Emekli maaşlarına yapılan yüzde 42.35’lik artışla birlikte bankalar promosyon yarışına girildi ve emeklilere promosyon ödemesi yapılıyor. Bankalar emekli müşterilerine 5 bin liraya varan nakit ve diğer ödemelerle birlikte 6.500 liraya varan promosyon fırsatı sunulduğu belirtildi.

  Promosyon ödemelerinde yapılan artışlar emeklilere daha önce aldıkları banka promosyonunu da güncelleme fırsatı getirildiği belirtilerek mevcut müşterisini kaybetmek istemeyen bankalar talep edilmesi halinde promosyon rakamını güncellediği belirtildi.

  ALINAN TUTAR DÜŞÜLÜP YENİ PROMOSYON VERİLİYOR

  Akşam gazetesinin aktardıklarına göre Bunun için emeklilerin çalıştıkları bankaya ‘güncelleme’ talebiyle fiziki başvuru yapmalarının yeterli olduğu belirtildi. Bu durumda banka, daha önce yaptığı promosyon ödemesini yeni ödemeden düşerek yeni bir rakam belirlediği ifade edildi.

  Örneğin geçen yıl 3 yıllık sözleşmeyle 1500 lira promosyon alan emekli güncelleme istediği takdirde alacağı 5 bin liralık promosyon ücretinden bu rakam düşülüyor. Bu noktada emekli 3.500 TL nakit alabiliyor.

  3 GÜN İÇİNDE HESAPLARA YATIYOR

  Bu ödemeler ise emeklilerin banka hesabına yatıyor Ancak üç yıllık sözleşmesi bitmesine az bir zaman kalanların güncelleme yapmasının avantajlı olmadığı bildirildi. Bankalar halen maaşı bin 500 TL’ye kadar olanlara 3.500 TL, 1.500-2.500 TL arası alanlara 4.250 TL ve 2.500 500 TL ve üzerine ise 5 bin TL nakit promosyon bedeli ödüyor. Bu ödemeler ek ödemelerle beraber 6.500 liraya kadar çıkabiliyor. Ayrıca bu nakit paralar emeklilerin banka hesabına 3 gün içinde yatıyor.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.