Trafiğe çıkanlara son dakika duyurusu: Ceza kesiliyor! Bunu yapanlara 623 TL ceza

  22.07.2022
  262
  Trafiğe çıkanlara son dakika duyurusu: Ceza kesiliyor! Bunu yapanlara 623 TL ceza

  Trafiğe çıkan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Aracı olan herkesi kapsayacak. Artık cezası var. Tam 623 TL tutarında.. D-100 Karayolu Avcılar mevkiinde ilerleyen ambulansa yol vermeyen araç sürücüsü cep telefonuna kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması sonrasında inceleme başlatan polis, araç sürücüsüne 623 TL para cezası kesti.

  Olay geçtiğimiz hafta meydana geldi. Geçen hafta Perşembe günü Avcılar’da meydana gelen olayda, karayolun sol şeridinde ilerleyen ve içinde hasta olan ambulans sirenlerini açarak öndeki araçtan yol istedi.

  KAYIT ALTINA ALINDI

  Ancak araç sürücüsü ısrara rağmen yol vermedi. Yol vermeyeceğini anlayan ambulans ise sağ şeritte ilerlemeye başladı. O anlar ambulans görevlisi tarafından kayıt altına alındı.

  SÜRÜCÜ ARACIYLA YAKALANDI

  Görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri araç sürücüsünün tespit edilmesi için çalışma yaptı. Sürücünün İbrahim Ethem T’yi aracı ile birlikte yakaladı.

  427 + 196 TL CEZA KESİLDİ

  Ekipler sürücüye ‘Sol şeridi işgal etmek’ suçundan 427 lira, ‘Geçit üstünlüğü olan aracın kolayca ilerlemesini sağlamak için taşıt yolunu açmaması’ suçundan ise 196 lira olmak üzere toplam 623 lira cezai işlem uyguladı.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.