Aile Bakanlığı ödemeleri başlattı: Yarın sabahtan itibaren paranızı alabilirsiniz! ATM’lerden 216 TL çekebilirsiniz

  25.07.2022
  397
  Aile Bakanlığı ödemeleri başlattı: Yarın sabahtan itibaren paranızı alabilirsiniz! ATM’lerden 216 TL çekebilirsiniz

  Bakanlık destek ödemelerine kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Gelen bir son dakika haberine göre Aile Bakanlığı tarafından ödemelerin başlatıldığı duyuruldu. Dar gelirli olan aileler için fatura desteği verileceği açıklandı. TC kimlik kartı ve faturası ile PTT şubelerine giden ailelere fatura desteği verilecek. Peki, kim ne kadar ödeme alacak?

  Milyonlarca vatandaş destek ödemelerinin detaylarını merak ediyor. Ödemelerin 108 TL ile 216 TL arasında değişkenlik gösterdiği belirtildi. Buna göre yapılan açıklamada, “1-2 kişilik hanelere aylık 75 kilovatsaat (108 lira). 3 kişilik hanelere aylık 100 kilovatsaat (144 lira). 4 kişilik hanelere aylık 125 kilovatsaat (180 lira). 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kilovatsaat (216 lira)” şeklinde belirtildi.

  1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN ZAMLANDI

  Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin gelir durumu yakından inceleniyor. Hanedeki kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden az olması gerektiği belirtildi. Yardımın miktarının 1 Temmuz’dan önce 1.417 TL olduğu görüldü. Ancak temmuz ayında asgari ücret net 5 bin 500 TL’ye yükseldi. Bununla birlikte bu tutar 1.833 TL’ye çıkmış oldu.

  ÖDEMELERİ HEMEN ALABİLECEKSİNİZ

  Başvuru yapanlar için ödemelerin hemen yapılacağı açıklandı. Dört kişilik bir ailede gelirin 7 bin 332 TL’den aşağı olması halinde bu yardımdan yararlanabileceği belirtildi. Ödemeler düzenli bir şekilde yapılıyor. Dilerseniz PTT ATM’lerinden paranızı çekebilirsiniz. İsteyen vatandaşlar da PTT gişelerde kimlik kartı ile ödemelerini alabilir.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.