Sigara tiryakilerine 26 Temmuz duyurusu yapıldı! Sigara fiyatlarına çok büyük zam: İşte yeni sigara fiyatları

  26.07.2022
  288
  Sigara tiryakilerine 26 Temmuz duyurusu yapıldı! Sigara fiyatlarına çok büyük zam: İşte yeni sigara fiyatları

  26 Temmuz 2022 Salı gününde sigara fiyatlarına yeni bir zam uygulanıp uygulanmadığı birçok vatandaş tarafından sorgulanıyor. Sigara zammı sigara kullanıcıları tarafından yakından sorgulanırken, en düşük ve en yüksek sigara fiyatları da ilgiyle takip edildiği belirtildi. Yıl başından bu yana sigara fiyatlarına 8 TL zam yapıldı. Peki sigara fiyatlarına yeniden zam yapıldı mı? Detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

  SİGARAYA 9 TL ZAM İDDİASI

  Sigaraya yapılan zamların ardından ürünlerdeki fiyatlar tütün kullanıcıları tarafından merak edilirken sigaraya geçtiğimiz günlerde uygulanan %10’luk ÖTV artışı sonrası 0.71 lira olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 liraya yükseldiği aktarıldı. Bu gelişme sonrasında sosyal medyada sigara fiyatlarına 9 TL zam yapılacağı iddia edildi. Peki son fiyatlar neler?

  Son zam uygulaması sonrası %10’luk ÖTV artışı sonrası 1 paket sigaradan alınan Özel Tüketim Vergisi 1.69 lira artış göstermişti ve son zam geçtiğimiz ay uygulanırken yapılan ÖTV zammı sigara paket fiyatlarına henüz yansımadığı ifade edildi. Ancak uygulanan zam oranı fiyatlara yansıdıktan sonra sigaralarda 2 ila 4 lira arasında bir artış yapılması beklendiği ifade edildi.

  ÖZGÜR AYBAŞ AÇIKLAMA YAPTI

  Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş bir açıklama yaptı. Aybaş açıklamalarında geçtiğimiz günlerde bir sigara grubuna daha 2 lira zam geldiğini belirtirken bu sene alkollü içeceklere ve sigara fiyatlarına yapılması beklenen %60’a varan ÜFE güncellemesi de sigaralara uygulanmayacağı da duyuruldu.

  FİYATLAR 40 LİRAYI BULACAK

  Sigara fiyatlarındaki son durum vatandaşlar tarafından araştırılırken sigara gruplarındaki en ucuz ve en pahalı fiyatlar merak konusu oldu. Yapılan zamlar sonrası en düşük sigara fiyatı 25,50 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 40 TL’yi görmüş olacağı duyuruldu.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.