Kimse bunu beklemiyordu: Koronavirüsle ilgili flaş açıklama ortaya çıktı! Meğer…

  05.08.2022
  1.097
  Kimse bunu beklemiyordu: Koronavirüsle ilgili flaş açıklama ortaya çıktı! Meğer…

  Koronavirüsle ilgili açıklama ve iddialar peş peşe gelmeye devam ediyor. Son varyantlarıyla yeniden vaka sayılarında artışa neden olan koronavirüs için Rusya’dan gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı.

  Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı Igor Kirillov, koronavirüs için ABD’yi suçladı. Virüsün yayılmasında ABD’nin parmağının olabileceğini söyleyen Kirillov, “ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın, yeni koronavirüsün ortaya çıkmasında rol oynaması ihtimalini değerlendiriyoruz. Ajans, 2009’dan beri yeni koronavirüs türlerini inceleyen Predict programını finanse ediyor” dedi.

  Diğer yandan ABD merkezli “Metabiota” şirketinin Ukrayna’daki bu tür çalışmalarda da görev aldığını hatırlattı.

  İTİRAF ETTİLER

  İHA’nın aktardıklarına göre Kirillov ABD’li yetkililerin daha önce bu gibi çalışmaları sürekli olarak itiraf ettiğini savundu ve, “ABD yönetiminin dar hedefli biyolojik çalışmaları göz önüne alındığında ve bu tür açıklamalar bizi yeni koronavirüs pandemisinin nedenlerine ve ABD askeri biyologlarının koronavirüsün ortaya çıkması ve yayılmasındaki rolüne yeniden bakmaya neden oluyor” dedi.

  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.