ENGELLİ BİREYLER BÜYÜKŞEHİRE EMANET

Engelli vatandaşların özrünün etkilerini mümkün olduğu kadar en aza indirmek, sosyal yaşamında kendine yeterli olabilmesini sağlamak ve toplum ile bütünleşmesine katkıda bulunmak amacıyla Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan sosyal yardımlar, 2020 yılı içerisinde birçok engelli vatandaşın yüzünü güldürdü.

ENGELLİLERE YARDIM ELİ UZATILDI

İhtiyaçlar göz önünde tutularak Ordu ilinde bulunan engellilere yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyemiz, 2020 yılı içerisinde 173 engelli bireye akülü ve manuel tekerlekli sandalye, akü yardımı, hasta karyolası, hasta bezi, kömür sobası, çocuk beşiği, sağlık cihazı, sıcak aş, buzdolabı, maddi yardım, hijyen paketi ve gıda paketi yardımı yaparken 99 engelli vatandaşa da hastane ve diğer resmî kurumlardaki işleri için taşıma hizmeti verdi.

“İHTİYAÇLARIN KARŞILANMASI İÇİN SEFERBER OLUYORUZ”

Engelli bireylerin hayatta hak ettikleri yeri almalarını sağlayacak çalışmaların periyodik olarak sürdürüldüğüne dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Temel gereksinimlerden tutunda taşıma hizmetine kadar pek çok ihtiyaçlarının karşılanması için seferber oluyoruz” dedi.

Başkan Güler sözlerine şöyle devam etti:
“Hayatlarını zorluklar içinde idame ettirmeye çabalayan ve birçok sıkıntıya göğüs geren engelli kardeşlerimiz bizler için kıymetlidir. Unutmamalıyız ki bizler de birer engelli adayıyız. Bir saniye sonramızdan emin değiliz. Bunun bilincinde olarak engelli kardeşlerimizi hiçbir zaman unutmamalıyız.

Bu anlamda onların hayatta hak ettikleri yeri almalarını sağlayacak çalışmaları periyodik olarak devam ettiriyoruz. Hayata bağlılıklarını güçlendirecek her çalışmamızı onlar için günden güne geliştiriyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından ihtiyaçları tespit edilen birçok engelli vatandaşımıza ayni ve nakdi yardımımızı gerçekleştiriyoruz. Temel gereksinimlerden tutunda taşıma hizmetine kadar pek çok ihtiyaçlarının karşılanması için seferber oluyoruz. Bundan sonraki zamanlarda da kardeşlerimizin daha huzurlu ve mutlu bir hayatta yaşamalarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız”

Yorum yaz

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.