İLKADIM DİYABET GÜNÜNÜ KUTLADI

12 Kasım 2021 firmaturk 0

Çağın hastalığı diyabetle mücadeleye büyük önem veren İlkadım Belediyesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nü özel bir etkinlikle kutladı. Diyabetin bulaşıcı bir hastalık gibi yayıldığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Bu gidişata bir dur demeliyiz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN DEMİR: “HİÇBİR SORUNU KULAK ARDI ETMEDİK”

12 Kasım 2021 firmaturk 0

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi, 2021 yılının 10 ayında belediyeyi arayan 342 bin 648 kişinin ihtiyaç ve taleplerini alarak ilgili birimlere aktarıp, neticelendirilmesini sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun olarak 1 milyon 350 bin kişilik büyük bir aileyiz. Ailemizin her ferdinden, huzurundan, rahatından, konforundan, ulaşımından, sağlıklı yaşamasından kısaca her şeyinden biz sorumluyuz. Vatandaşlarımızın hiçbir sorununu kulak ardı etmedik, bundan sonraki süreçte de etmeyeceğiz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN EKMEKLİK BUĞDAY TOHUMU DESTEĞİ

12 Kasım 2021 firmaturk 0

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, çiftçilere 3.5 ton ekmeklik buğday tohumu desteğinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, buğday tohumu desteği ile üreticilerin birim alandan daha fazla miktarda ürün alarak ekonomik gelirlerine katkı sağlayacağını söyledi.

Yeni Kamu Eğitim Sendikası Kuruldu; Eğitim Gücü Sen

3 Kasım 2021 firmaturk 0

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde atanmış, Öğretmen ,idareci ve memurların üye olabildiği Eğitim Gücü Sendikası kurulduğu ve aktif olarak çalışmalara başladığı ifade edildi. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası adı ile kurulan ve kısaltma olarak Eğitim Gücü Sen kullanacak olan sendikanın Kurucu Genel Başkanı Oğuz ÖZAT Milli Eğitim Bakanlığında Rehberlik/Psikolojik Danışma branşında çalışmaktadır.

SUBAKUT TİROİDİT NEDİR, NASIL TEDAVİ EDİLİR?

3 Kasım 2021 firmaturk 0

Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Uzm. Dr. Berna Güzel, Subakut tiroiditinin vücudun temel metabolizma, enerji üretimi, ısı, sinir sistemi, sindirim sistemi, iskelet, kaslar, kalp ve saça kadar birçok işlevini etkilediğini, tedavi edilmediğinde ciddi sonuçlar ortaya çıkarabileceğini söyledi.

Samsun’da can dostlar için bir ilk!

3 Ekim 2021 firmaturk 0

Canik Doğa Sporları Derneği Başkanı Yasin Karaahmet, sokak hayvanları için Samsun’da ilk kez yapılacak olan PetFest 2021 1. Evcil Hayvan ve Doğa Festivali’ne tüm hayvanseverleri davet etti